1 Bieg Niezłomnych – Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Bieg Niezłomnych – Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Bieg zorganizowany jest w hołdzie pamięci żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Trasa biegu 10 km. Przebiegała w większości traktami leśnymi Ślężańskiego Parku Krajobrazowego. Start z Rynku w Sobótce. Następnie pętla zboczami Góry Stolnej (+371m), później przełęcz pod Wieżycą, pętla dookoła Góry z metą z powrotem na przełęczy pod Wieżycą. Bieg „nasiąknięty patriotyzmem” w upalne pogodzie i iście górskim terenie z bardzo długimi podbiegami ale i szybkimi wymagającymi zbiegami.
Z Rogoźna wystartowały 2 osoby: Waldemar Grabiński i Michał Pufal. Waldek pobiegł w 00:54:14 a Michał w 00:57:52. Gratulujemy !

DSC02360Warto dodać że honorowym patronatem Pierwszy „Bieg Niezłomnych – Pamięci Żołnierzy Wyklętych” objęły znakomite osobowości: Pani Lidia Lwow – Eberle, Pani Weronika Sebastianowicz oraz Pan Zbigniew Lazarowicz . Pani Lidia Eberle – podporucznik AK w Brygadzie Wileńskiej, gdzie była sanitariuszką i pierwszą kobietą w oddziale partyzanckim na Wileńszczyźnie. Pan Zbigniew Lazarowicz od 1 I 1942 żołnierz Związku Walki Zbrojnej; od jesieni 1942 słuchacz konspiracyjnej Szkoły Podchorążych, w 1943 zdał maturę przed Państwową Tajną Komisją Egzaminacyjną Kuźnica w Obwodzie AK Dębica. Od III 1944 dowódca plutonu, którym dowodził w czasie Akcji Burza. Pani Weronika Sebastianowicz – kapitan Wojska Polskiego, żołnierz Armii Krajowej i Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, działaczka polska na Białorusi.

Invalid Displayed Gallery

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.