14 Cracovia Maraton

14 Cracovia Maraton i biegi towarzyszące. Krakowskie Spotkania Biegowe, to oficjalna nazwa cyklu biegów które odbywały się od 17 do 19 kwietnia i skupiły tysiące biegaczy na różnych dystansach. 17stego o godzinie 20.30 wystartował Bieg Nocny na dystansie 10km. Trasa tego biegu wiodła po pięknie oświetlonych ulicach Krakowa, bardzo odważnie poprowadzona by pokazać miasto. Biegliśmy „Traktem Królewskim”, koło Barbakanu, Floriańską, przez rynek, Grodzką, obok Wawelu, bulwarami Wiślanymi, obok Smoka Wawelskiego ;) ze startem i metą przy Krakowskich Błoniach. W Biegu Nocnym wystartowało prawie 2tys biegaczy a z naszego klubu Hanna i Waldek.
Następnego dnia do Krakowa dojechali Franek i Wojtek. Po wspólnej kawce poszliśmy odebrać resztę pakietów startowych i … już o 13.00 wystartowaliśmy wspólnie w Biegu o Puchar RMF FM, Wojtek i Waldek już w zeszłym roku startowali w tym biegu, Franek i Hanna nie wiedzieli czego można się spodziewać ;-). Postanowiliśmy że pobiegniemy sobie cała trasę czwórką w ramach radości i zabawy… i tak właśnie pobiegliśmy. Sam bieg ma specyficzną trasę, po Błoniach, trawie, częściowo ulicą i … mega podbieg – również schody pod sam Kopiec Kościuszki, przez Fort obok rozgłośni RMF i … karkołomny zbieg na dół, Błonia – do mety. Dystans biegu to 4,5km.
Tego samego dnia o godzinie 16stej, cała czwórka wystartowała jeszcze w 10. Mini Cracovia Maratonie im. Piotra Gładkiego. Ten Bieg postanowiliśmy wystartować indywidualnie, jako test przed niedzielnym maratonem. Mini maraton biegł wokół Krakowskich Błoni na dystansie 4219,5m.
Głównym biegiem w Krakowie oczywiście był 14 Cracovia Maraton. W maratonie wystartował Franek, Waldek i Wojtek. Każdy z nas w innym celu ;-). Franek właśnie w Krakowie planował zakończyć Koronę Maratonów Polskich, Wojtek chciał „pomścić” zeszły rok kiedy to musiał po 20km zejść z trasy. Waldek planował poprawić czas z zeszłego roku, taki poniżej 4h. Cracovia Maraton chyba nie należy do najłatwiejszych. Trasa wiedzie 2 pętlami po Starym Mieście, po Błoniach, po bulwarach z wieloma agrafkami i podbiegami, zwłaszcza na Podgórzu. W tym roku jeszcze przeszkadzał wiatr który był dokuczliwy właśnie na Błoniach no i temperatura która podczas startu oscylowała w okolicach 2-5st.
Tym razem wszyscy szczęśliwie ukończyli Krakowski Maraton. Franek w pięknym stylu zrealizował swój plan. Jest zdobywcą Korony! Gratulujemy, sam fakt jej uzyskania zapewne opiszemy jak tylko zostanie zweryfikowany. Franek dzięki uporowi i dążeniu do celu ma spory progres na długich dystansach i miejmy nadzieję że jeszcze w tym roku uda mu się „złamać” 4h w maratonie. Waldek z Wojtkiem pobiegli z zamiarem „łamania” czasu 3:30. Jak to na maratonie bywa Waldek przecenił swoje możliwości i choć do 26km udawało się utrzymywać tempo 4,58 dalej już tak łatwo nie było. Dzięki Wojtkowi który biegł z Waldkiem udało się im razem ukończyć w czasie … 22secs po 4h a Wojtek, pamiętając o problemach z zeszłego roku, zadowolony ukończył maraton. Hanna w dzień maratonu dzielnie nam kibicowała i robiła zdjęcia, dziękujemy!
Ciekawostką tego maratonu był czas zwycięzcy 02:17:03 i fakt że wygrał Ukrainiec, bo nawet Kenijczycy przybiegli wyczerpani i wyziębieni ;-) i tylko jednemu udało się stanąć na podium. W tym roku Krakowski Maraton ukończyło 4578 biegaczy.
I po 1 zdjęciu z poszczególnych biegów, reszta w galerii ;-)

Krakowskie Spotkania Biegowe wyniki:


Bieg Nocny 10km
Waldemar Grabiński 00:49:05
Hanna Grabińska 01:04:07


Bieg o Puchar RMF FM
Hanna Grabińska 00:28:56
Franciszek Kępka 00:28:56
Wojciech Grabiński 00:28:56
Waldemar Grabiński 00:28:56


10. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego
Wojciech Grabiński 00:15:12
Waldemar Grabiński 00:20:47
Franciszek Kępka 00:22:57
Hanna Grabińska 00:28:09


14 Cracovia Maraton
Wojciech Grabiński 04:00:21
Waldemar Grabiński 04:00:22
Franciszek Kępka 04:51:21

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „14 Cracovia Maraton

 1. Piotr pisze:

  Gratulacje dla wszystkich biegaczy z RKB, którzy biegali w Krakowie. :)

 2. Kasia pisze:

  Nogi same niosa jak na Was patrze;)gratuluje ,;) powili wracam.na biegowa trase do zobaczenia..
  pozdrawiamy

 3. Franek pisze:

  Było fajnie dzięki Grabińscy za weekend w Krakowie.

Dodaj komentarz