6. Bieg 10 km Szpot Swarzędz

Szpot SwarzędzW gorącą majową niedzielę Asia i Daniel udali się do Swarzędza, by wziąć udział w 6. edycji biegu Szpot Swarzędz. Biuro Zawodów, czynne w sobotę i niedzielę, zlokalizowano w namiocie przy pływali „Wodny Raj”. W pakiecie startowym znajdował się nr startowy z czipem, elektrolity, energetyk, piwo bezalkoholowe, bon żywieniowy, kupon na udział w loterii oraz w droższym pakiecie koszulki w trzech kolorach do wyboru: niebieskim, zielonym lub czerwonym. W sobotę można było w biurze zawodów, po okazaniu numeru startowego,  wykonać badania echo serca oraz USG narządów ruchu. W sobotę i niedzielę można było także sprawdzić pomiaru tkanki tłuszczowej i zapisać się na badanie składu masy ciała.
Start biegu nastąpił o godz. 10.30 z ul. Cieszkowskiego. Zawodnicy ustawiali się w strefach starowych: nr od 1 do 100 stanowiła elita, czyli zaproszeni goście i zawodnicy deklarujący czas poniżej 35 min. W pozostałych strefach ustawiali się zawodnicy wg deklarowanego czasu. Asia i Daniel startowali ze strefy D (czas 50-60 min). Biegacze mogli liczyć na wsparcie zajączków, którzy prowadzili na czas poniżej 40, 45, 50 i 60 minut. Atestowana trasa prowadziła przez następujące swarzędzkie ulice: Cieszkowskiego, Wrzesińską, Piaski, Dworcową, Kościuszki, Polną, Średzką, Tysiąclecia, Przybylskiego, Armii Poznań, Kupiecką, Graniczną, Staniewskiego, Średzką, ponownie Polną, Kościuszki, Dworcową, dalej Strzelecką z metą na Stadionie Miejskim. Na 5 km zlokalizowano punkt w wodą oraz pomiar międzyczasu. Standardowo kibice nie zawiedli, dopingowali całymi rodzinami na trasie. Asia wbiegła na stadion z czasem 00:55:29, chwilę później Daniel z czasem 00:57:46.
Na mecie czekał na uczestników medal, masaż, jabłka, woda i kiełbasa z grilla.
O godz. 13.00 w amfiteatrze obok pływali odbyła się dekoracja zwycięzców w klasyfikacjach: generalna kobiet i mężczyzn, wiekowa kobiet i mężczyzn, Najlepszy Wielkopolanin, Najlepsza Wielkopolanka, Najlepszy Mieszkaniec Swarzędza, Najlepsza Mieszkanka Swarzędza, Mistrzostwa Policji oraz Mistrzostwa Polski Strażników Miejskich/ Gminnych.
Godzinę później przeprowadzono licytację charytatywną na rzecz 9-letniej Nikoli, która od 5 lat zmaga się z nowotworem złośliwym. Całość dochodu z licytacji zostanie przeznaczona na jej leczenie.
Organizator przewidział nagrody dla uczestników biegu. Co dwusetna osoba na mecie otrzymała voucher na buty Asics. Zawodnicy, którzy wbiegli jako 999 i 1999 wygrali voucher na weekend w Zielenicy dla dwóch osób.
Punktem kulminacyjnym było losowanie nagrody głównej – samochodu Suzuki Baleno, ufundowanego przez Szpot Sp.z.o.o.
Nasi klubowicze wrócili do domu własnymi samochodami, w starych butach ;-) Może za rok się uda :-)

Wyniki:
Joanna Witkowska 00:55:29
Daniel Biniek 00:57:46

szpota swarzędz medal

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz