Bieg Niepodległości w Obornikach

12243127_1006682379373993_7149682059044033982_nJeszcze dobrze nie opadły emocje związane z Rogozińskim Półmaratonem a nasze niebieskie koszulki jechały już na kolejne zawody. Tym razem cel obraliśmy na pobliskie Oborniki gdzie odbył się kolejny już Bieg Niepodległości. Kiedyś 15stka, później 10tka. W tym roku można było pobiec zarówno 10km jak i 5km. Trzeba przyznać że Oborniki rozwijają się jeśli chodzi o ich biegi. W tym roku pakiety rozeszły się niesamowicie szybko i niektórzy z nas na ostatnią wręcz chwilę (w sam dzień biegu) znaleźli się na liście startowej. Oborniki przywitały w tym roku ponad 1000 biegaczy (niecałe 880 ukończyło bieg na 10km, bieg na 5km ukończyło prawie 200 biegaczy). Jak co roku dla każdego znalazł się bardzo smaczny rogal oraz kiełbasa. Trasę w Obornikach też można śmiało chwalić – niesamowicie płaska i byłaby bardzo szybka gdyby nie agrafka na 3km i wąski 180stopniowy zakręt gdzie przy środowych warunkach trzeba było się niemal zatrzymać żeby się nie wywrócić. Warunki od sobotniego półmaratonu nie zmieniły się zbytnio. Nadal było ciepło i deszczowo, chociaż wiało chyba silniej. Rogoźno było reprezentowane przez bardzo liczną i silną ekipę – w rywalizacji drużynowej zajęliśmy 4 miejsce spośród 32 drużyn. Do podium zabrakło troszkę ponad minuta.  Z kolei na podium w kategorii wiekowej w biegu na 5km stanęła Sonia Kaźmierczak. To rewelacyjna wiadomość zwłaszcza ze względu na to że Sonia debiutowała na oficjalnych zawodach. 4 w kategorii wiekowej był Marcin Kapela a do podium zabrakła mu… 1 sekunda. Lubią Marcina te pojedyncze sekundy ;-) ;-) ;-) Debiut na zawodach zaliczyła również Magdalena Maciaszczyk która również biegła na 5km. Była gorsza od Sonii zaledwie o kilkanaście sekund. Każdy z nas może pochwalić się rewelacyjnym wynikiem. Gratulujemy!! Świętowanie Niepodległej Polski Rogoźno uważa za udane :)

Wyniki – Bieg na 5km:
Karolina Jezierska 26:34
Sonia Kaźmierczak 28:22 DEBIUT II MIEJSCE Kat. Wiek.

Waldemar Wasila 51:54

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.