Bieg po schodach Collegium Altum

schodyBieg po schodach w Collegium Altum czyli bieg po schodach najwyższego budynku w Poznaniu. Collegium Altum to wysoki 18piętrowy budynek należący do Uniwersytetu Ekonomicznego. Do pokonania było prawie 400 stopni by wbiec na metę, która znajdywała się na 18 pietrze. Można powiedzieć, że bieg z kiepską widowiskowością, bo jest tylko klatka schodowa bez okien. Biegaczy na trasie też mało bo start indywidualny. Jeśli wyprzedzałeś to znaczyło że idzie Ci dobrze. Gorzej jeśli to Ty byłeś wyprzedzany wtedy to oznaka że tracisz dużo czasu. Okazało się jednak to fajną formą urozmaicenia dotychczasowego treningu biegowego łącząc w sobie zarówno umiejętności sprinterskie jak i wytrzymałość.
Do 10 pietra biegło się całkiem znośnie, później zaczynało brakować tchu, klatka piersiowa mało co nie eksplodowała a nogi robiły się coraz bardziej miękkie. Starałem się wbiegać po schodach a na płaskim zwalniać łapiąc oddech. Niestety to były zbyt krótkie przerwy by nasycić się powietrzem. Po dotarciu na samą górę kwas mlekowy i deficyt tlenowy dawał się we znaki. Stwierdzam ze schody dają w kość.
W ramach biegu odbyły się Mistrzostwa Policji w Towerrunning, Mistrzostwa Polski Studentów i Nauczycieli Akademickich oraz Mistrzostwa Drużyny Szpiku. Swoją klasyfikację mieli także strażacy.

Wyniki:
2:19 Damian Nowacki
2:20 Marek Jałoszyński

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Bieg po schodach Collegium Altum

  1. Waldek Waldek pisze:

    To za rok jedziemy ekipą na SkyTower, 49 pięter czeka ;-)

Dodaj komentarz