Festiwal Biegów Świętych Mikołajów w Toruniu

Wśród wielu biegów mikołajkowych z pewnością wyróżnia się Festiwal Biegów Świętych Mikołajów w Toruniu, który w tym roku odbył się 4 grudnia br. Festiwal to dwa biegi na dystansach 10 i 21 km. W imprezie uczestniczyło ponad 4 600 biegaczy, ubranych w czerwone koszulki i charakterystyczne czapki mikołajowe z szalikami. Widok niezapomniany, nawet Mikołaj Kopernik ubrany był w czapkę – jak przystało na Mikołaja :-). Julia i Andrzej biegli na dystansie półmaratonu, w dodatku pierwszy raz w Toruniu.
Ponieważ start był oddalony od mety o ponad 2 km, można było bagaż zdeponować w specjalnym autobusie, który następnie przewiózł depozyt na metę znajdującą się przy hali Arena Toruń.
Wystartowaliśmy o 11:00 z toruńskiego rynku tuż obok pomnika Kopernika. Temperatura -1, trochę wietrznie i wilgotno ale bez opadów. Ze startu biegliśmy przez Stare Miasto, dalej trasa wiodła wzdłuż brzegu Wisły i oczywiście przez obydwa mosty. Było trochę zbiegów i podbiegów :-) Trasę można nazwać przełajową; w wielu miejscach biegła drogami gruntowymi, ścieżkami rowerowymi i brukiem staromiejskim. Niekiedy robiło się ciasno gdyż do dyspozycji biegaczy był tylko chodnik, ale nie przeszkadzało to cieszyć się biegiem, wynagradzały to widoki na zabytkowy Toruń. Na trasie małe zaskoczenie! Nie sprawdziliśmy wcześniej rozmieszczenia punktów z napojami, okazało się, że pierwszy punkt z napojami znajdował się dopiero na 12 km, drugi natomiast na 16 km – trochę dziwne rozmieszczenie.
Po dobiegnięciu na metę każdy uczestnik otrzymywał okolicznościowy medal w czapeczce św. Mikołaja :-) Po biegu można było skorzystać z posiłku, który zorganizowano w Arenie, ale jak to bywa na kilkutysięcznych biegach, wszędzie długie kolejki. My po biegu poszliśmy zwiedzać centrum Torunia gdzie zjedliśmy bardzo smaczny i niedrogi obiad – polecamy restaurację „Metropolis” na ul. Łaziennej !
Co wyróżniało ten półmaraton? Z pewnością największym atutem była malownicza trasa biegu i oczywiście mikołajkowa atmosfera. Nie wyczuwało się presji zdobycia jak najlepszego czasu, raczej było to bieganie dla przyjemności.

wyniki:
Andrzej Nowak 02:04:58
Julia Nowak 02:04:59

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz