GP Dziewiczej Góry w biegach górskich – bieg 1/6

reldziPiękna przełajowa trasa, niezwykle trudna jak na nasze okolice  i kameralna atmosfera to powody, dla których postanowiliśmy wystartować w cyklu GP Dziewiczej Góry w biegach górskich. 5km trasa, podczas której dwa razy trzeba podbiec pod Dziewiczą Górę, naprawdę daje w kość. Może dla twardych górali (myślimy o biegaczach pokroju Waldka) ;-) to nic wielkiego, ale dla nizinnych biegaczy ok. 50m w górę w trakcie jednego kilometra może być nie lada wyzwaniem. Na starcie pierwszego biegu znalazło się dwóch biegaczy z Rogozińskiego Klubu Biegacza. Na 5km zdecydowała się Asia i dystans ten ukończyła w czasie 33min i 10s. Dwie pętle przebiegł Wojtek i zajęło mu to niecałe 47min. Warto dodać, że Wojtek przybył na bieg niemal prosto z pracy i tydzień po maratonie :)  Czas ten dawał niezłe 14miejsce (zwycięzca z niewielkim zapasem złamał 40min, co świadczy o trudności tej trasy). Po biegu organizatorzy zapraszali na ciepłą herbatę, ciastko oraz kiełbasę przy ciepłym ognisku co przy pierwszych chłodnych dniach było kuszące ;-) To był dopiero pierwszy bieg z całego cyklu. Przypomnijmy że cykl ma 6 biegów, liczą się 4 najlepsze czasy. Po każdym biegu otrzymuje się medal :) Kolejny bieg 26 listopada, może warto powiększyć naszą ekipę? :)

Wyniki:
5km: Joanna Witkowska 00:33:10
10km: Grabiński Wojciech 00:46:47

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.