I Bieg Trzech Króli

Dnia 6.01.2016 rogozińscy biegacze w 7 osobowym składzie wybrali się na bieg Trzech Króli do Wrześni. Okazja była wyjątkowa, ponieważ organizatorem zawodów był historyczny, pierwszy zwycięzca Rogozińskiego Półmaratonu Przemysła II, Tomasz Szymkowiak. Z największą przyjemnością odwiedziliśmy jego rodzinne strony. Zawody bardzo kameralne i klimatyczne, ponad 230 startujących. Biuro mieściło się na terenie Country Clubu w Nowym Folwarku, natomiast trasa przebiegała po obrzeżach Wrześni, prowadząc między innymi 2km przez las.
Wspomnieć należy również o bogatym pakiecie w stosunku do niskiej opłaty startowej, zawierał między innymi wejściówkę do aquaparku, gdzie skorzystaliśmy z usług odnowy biologicznej.
Największą niespodziankę tego dnia nie sprawił jednak sam pakiet a ekstremalna pogoda.
Niska temperatura -9C oraz obfite opady śniegu spowodowały, że te 10km zapamiętamy na długo, na całej trasie było ślizgo i grząsko. Tego dnia ciepły posiłek smakował tak dobrze jak nigdy!
O dobrym wyniku również trzeba było zapomnieć. Każdy z nas pobiegł średnio kilka minut gorzej od oczekiwań.
Obsada biegaczy była naprawdę mocna, zwycięzcą biegu został Emil Dobrowolski, który wcześniej w mistrzowskim stylu wygrał Poznań Maraton 2015.

2ce91fa985951ebbfdf6ec9281c769b0_M
Poniżej przedstawiamy wyniki reprezentantów RKB:

Marcin Kapela 42:01
Bartosz Brust 45:13
Rajmund Kańduła 45:38
Lach Krystian 51:28
Waldemar Grabiński 1:00:18
Michał Pufal 1:00:59
Hanna Grabińska 1:30:00

Przekonaliśmy się na własnej skórze jak istotny wpływ na wynik mają warunki atmosferyczne. Nawet w życiowej formie nie bylibyśmy w stanie zbliżyć się upragnionego wyniku. Zawody traktujemy jako bardzo dobry trening i kolejne bogate doświadczenie. Oby zaprocentowało w przyszłości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz