II Bieg na rzecz Ekonomii Społecznej

20170930_092354 20170930_114336

W sobotni poranek Asia i Daniel pojechali do Poznania, aby wziąć udział w II Biegu na Rzecz Ekonomii Społecznej. Organizatorem zawodów była Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka – Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej a wydarzenie miało na celu zwiększenie świadomości na temat przedsiębiorczości społecznej. Bieg bezpłatny, kameralny, bo na liście widniało zaledwie 100 nazwisk.
Pakiet startowy nietypowy, bo oprócz numeru startowego, batonika i wody znalazły się w nim nasiona kiełek, trawy, cebulki tulipanów i torba ekologiczna. Start biegu zaplanowano na godz. 9.00, a trasa prowadziła miejscami historycznie związanymi z przedsiębiorczością społeczną – Wartostradą po ścieżce pieszo-rowerowej, ul. Hlonda po ścieżce pieszo-rowerowej oraz odcinkami ul. Bydgoskiej i Gdańskiej.
Na mecie czekał medal i bogaty posiłek: krem z dyni, makaron, placki, paszteciki z pieczarkami, paszteciki z mięsem, kawa, herbata. Z tych pyszności skorzystała tylko Asia, ponieważ Daniel jechał nad Maltę na kolejny bieg „ZaBiegaj o Fundusze”.
Wydarzeniu towarzyszył Kulinarny Dzień Ekonomii Społecznej oraz Targi ES. Można było zakupić wyroby przedsiębiorstw społecznych mi.n. rękodzieła. Odbyły się także prezentacje prozdrowotne oraz pokazy fitness.
Wyniki są troszeczkę niewspółmierne, ponieważ trasa okazała się kilkaset metrów krótsza niż 5 km, ale nasi klubowicze wracają zadowoleni, bo najważniejsza jest zabawa :-)

Wyniki:
Daniel Biniek 00:20:42
Joanna Witkowska 00:22:01

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz