II Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Witolda Pileckiego

4 marca 2017 r. w Obornikach w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, odbył się II Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego. Celem biegu było oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym. Trasa biegu to pętla o długości ok. 2,5 km, która przebiegała ul. Wybudowanie, ul. Juliana Kubiaka do ul. Czarnkowskiej , gdzie następowała nawrotka i powrót po tej samej trasie. Zawodnicy pokonywali dowolną ilość pętli, z tym, że całkowity czas biegu wynosił 2 godziny. Zwycięzcą biegu została osoba, która pokonała największą ilość pętli w limicie czasu. Start zaplanowano na godz. 19. Po odebraniu numerów startowych, zawodnicy na starcie, otrzymali również opaski odblaskowe z diodami LED. Krótko przed startem strażacy odpalili race i została odśpiewana Rota. Na starcie stanęło ponad 300 osób. Każda z nich, po starcie, swoim tempem pokonywała kolejne kilometry, które kończyła po 2,5 km, 5 km, 7,5 km, 10 km, 12,5 km, 15 km, 17,5 km, 20 km, 22,5 km, 25 km a najszybsi po 27,5 km. Nasi Klubowicze oraz osoby z Rogoźna licznie stawili się na biegu. Dzięki temu podczas całego biegu można było się pozdrawiać na trasie oraz motywować do pokonywania kolejnych pętli. Najszybsza z Klubu okazała się Kasia, która to zajęła II miejsce w kategorii Open Kobiet. Po biegu wszyscy uczestnicy otrzymali medale w kształcie Szczerbca oraz posiłek regeneracyjny tj. kiełbasę i herbatę.

Linda Tabat 2,5 km 00:15:43

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.