III Bieg Walentynkowy

W sobotę 18 lutego br. nad poznańską Rusałką odbył się III Bieg Walentynkowy. Biegacze mieli okazję rywalizować w kilku klasyfikacjach: 5 km single, 5 km pary, 10 km single, 10 km pary, 5 km NW single, 5 km NW pary, biegi dziecięce oraz biegi młodzieżowe. Z naszego klubu udział w zawodach wzięli Asia i Arek.  Od rana biegały dzieci oraz młodzież, natomiast start biegu głównego zaplanowano na godz.12. 00. Trasa przebiegała wokół Jeziora Rusałka – teren leśny. Przy obecnych warunkach pogodowych trudno było zgadnąć, co czeka biegaczy na trasie. Dodatkowo od czasu do czasu przepadywał drobny deszcz, ale w południe pogoda była już sprzyjająca. Start godz. 12.00 i się zaczęło ;-) Na początek wybór: lód albo kałuże – co kto woli ;-) Dalej było większe urozmaicenie, bo doszło błoto, dużo błota! I tak cała trasa na przemian: błoto, lód, woda. Taki mały runmageddon ;-) Wszyscy wiedzą, że dla biegaczy nie ma rzeczy niemożliwych, więc nikt nie przejmował się warunkami a wręcz przeciwnie – z uśmiechem na twarzy biegł ile sił w nogach do mety. Asia startowała na dystansie 5 km w klasyfikacji PARY z Tomkiem. Warunkiem było przebiegnięcie trasy razem a wbiegając na metę należało trzymać się za ręce. Asia pokonała dystans w czasie 28:18 i z Tomkiem zajęli 13 miejsce na 94 startujące pary. Arek wybrał „błotne SPA dla butów” na dystansie 10 km SINGLE. Uplasował się na 51 miejscu na 252 zawodników z czasem 52:55. Po biegu czekała ciepła herbata i drożdżówki a w domu wielkie pranie ;-)

Wyniki:
Joanna Witkowska 00:28:18
Arkadiusz Kolendo 00:52:55

Bieg Walentynkowy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.