III Cross Marcowy w Puszczykowie

Każdy z nas lubi biegać po różnych terenach np. miasto, pola, lasy.. itp :) Zmiana nawierzchni dobrze wpływa na rozmaitość naszego treningu, trze o tym pamiętać. Mimo zimnej niedzieli nasi biegacze uczestniczyli na zawodach w Puszczykowie – III Cross Marcowy na dystansie 8 km.

IMAG0289Po przybyciu na miejsce byliśmy prawie pierwszymi, którzy przybyli do miejsca zawodów i mieliśmy dość dużo czasu, aby pozwiedzać okolice, więc postanowiliśmy wyruszyć na przechadzkę po mieście oraz w lasy, aby poznać trasę co bardzo dobrze pomogło w orientacji podczas biegu, ponieważ na trasie było można spotkać lekkie utrudnienia. Mam na myśli, podbiegi, zbiegi oraz przeróżne przeszkody.

Organizatorzy zadbali o to, aby dużo osób mogło uczestniczyć w tych zawodach, dlatego była możliwość uczestnictwa nawet dla przedszkolaków. Przed biegiem głównym były organizowane Biegi Dziecięce, w których mogły sprawdzić się młodzi biegacze :) Przedszkolaki sprawdzili się na dystansie 200 m, klasy 1-3 na 400 m, klasy 4-6 na 600 m, a gimnazjum na 1 km.

Bieg główny odbył się zaraz po Biegach Dziecięcych o godzinie 12, w którym uczestniczyło około 300 zawodników. Przed biegiem była przeprowadzona wspólna rozgrzewka, w której każdy z uczestników mógł śmiało dołączyć i wspólnie przygotować się do startu. Wydaje mi się, że warto korzystać ze wspólnych rozgrzewek prowadzonych przez jedną osobę, ponieważ można poznać nowe ćwiczenia ! :) Dzięki zawodom można nie tylko sprawdzić się na dystansie i poprawiać swoje wyniki, ale także zdobywamy przeróżne doświadczenia… Z racji tego, że był to chłodny dzień można było się ogrzewać także przy ognisku.

3dorecenzjinagrodydorelacjiMedaleCrosspodium

Wśród naszych biegaczy znalazły się osoby, które dały z siebie wszystko i dzięki czemu udało im się zająć podium, a mowa tutaj o Krystianie i Adrianie ! Wielkie gratulacje :)

WYNIKI:
Mateusz Banach : 00:34:52
Adrian Dąbrowski: 00:36:18
Krystian Lach: 00:35:54

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz