IV Bieg 10 km Szpot Swarzędz

Ponad 3700 osób zameldowało się na linii mety w 4.biegu 10 km Szpot Swarzędz wśród nich Ania, Marlena, Ilona i Henryk. Jak podał organizator ten bieg to jedna z najdynamiczniej rozwijających się ulicznych imprez biegowych w kraju i to możemy potwierdzić z roku na rok liczba biegaczy znacznie wzrasta. Obiecano że W 2016r. będzie 5 tys. i na tym koniec, gdyż więcej Swarzędz nie jest w stanie przyjąć i zapewnić bezpieczeństwa większej liczbie biegaczy. Do Swarzędza przyciągają nie tylko dobrze zorganizowane biegi ale też obfite nagrody w tym roku między innymi Kia Picanto ;).
Jak nam się biegało? Było wesoło i tak nieco tłoczno. Na pogodę nikt nie mógł narzekać, każdy znalazł coś dla siebie ;) najpierw słoneczko zza chmurki potem trochę pokropiło, popadało, powiało i nawet zagrzmiało gdzieś w oddali. Wrażenie robił tłum biegaczy, gdy wbiegając na wiadukt widzieliśmy przed sobą i za sobą morze ludzi.
I na tym kończę oficjalną krótką relację, jednak nie byłabym sobą gdybym nie wtrąciła jeszcze czegoś ;) Każdy bieg to nowe doświadczenie nie tylko biegowe. Otóż chylę czoła wszystkim tym starszym wiekiem ale jakże młodym duchem biegaczom, podziwiam ich dążenie do pokonania samego siebie, determinację, wolę walki z czasem. Jaka jest granica możliwości człowieka wraz z upływem czasu….biegnąc w tłumie jego tempem nie poddają się. Są tacy co wyprzedzają dużo młodszych od siebie i tacy co pokazują nam młodszym, że upływający czas nie jest ważny, że można zacząć przygodę z bieganiem w każdym wieku, mieć dystans do życia i żyć „w biegu” wygrywając całe życie. Zakończę zdaniem, które napisał w swojej książce „Ukryta siła” Rich Roll godnej zresztą polecenia każdemu biegaczowi „To nie najszybszy wygrywa. Wygrywa ten który może zwolnić najmniej”.

wyniki
Anna Niespodziana 00:50:58
Ilona Kaźmierczak 00:51:00
Henryk Malinowski 00:51:54
Marlena Zaranek 00:55:37

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „IV Bieg 10 km Szpot Swarzędz

  1. Henryk pisze:

    Brawo dziewczyny za taki świetny bieg i miłą na nim atmosferę, dzięki Wan za pomoc w uzyskaniu takiego wynik, pozdrawiam i do zobaczenia na starcie.

Dodaj komentarz