ORLEN Warsaw Marathon i bieg OSHEE 10

W niedzielę 23 kwietnia 2017 roku w Warszawie odbyła się największa impreza biegowa w Polsce – Orlen Warsaw Marathon. Zawodnicy zmierzyli się na królewskim dystansie 42,195 km oraz w biegu OSHEE 10 km.
To już piąta edycja największej, najszybszej i zorganizowanej na najwyższym światowym poziomie imprezy biegowej w kraju. Podczas czterech edycji w wydarzeniu wzięło udział już ponad 130 tys. biegaczy, a impreza na stałe wpisała się do kalendarza biegowego w Polsce.
Wzorem lat poprzednich start królewskiego dystansu i biegu na 10 km odbył się równocześnie. Wszyscy zawodnicy rozpoczęli swoje zmagania o godzinie 9:00 na Wybrzeżu Szczecińskim, z którego maratończycy kierowali się na północ, a uczestnicy biegu OSHEE 10 na południe. Trasa maratonu przebiegała przez pięć dzielnic Warszawy: Śródmieście, Mokotów, Ursynów, Wilanów i Pragę.
Bieg OSHEE 10 km w całości wytyczony był po prawobrzeżnej Warszawie i przebiegał m.in. przez Gocław i Saską Kępę. Meta obu biegów niezmiennie usytuowana została na błoniach Stadionu PGE Narodowy. Rogoziński Klub Biegacza reprezentował Maciej Ziętek, który przebiegł dystans 42,195 km, oraz Anna Ziętek, która zmierzyła się z trasą biegu na 10km. Warunki pogodowe nie sprzyjały Maciejowi od 25 km. Towarzyszący podczas biegu wiatr znacznie pokrzyżował plany maratończykowi. Anna wraca z nowym rekordem życiowym. Oboje ukończyli biegi w zadowalających czasach.

wyniki:
Anna Ziętek 00:58:16 PB
Maciej Ziętek 04:00:37

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz