Półmaraton 2015

Oficjalne zakończenie półmaratonu nastąpiło wczoraj, ale dopiero teraz możemy powiedzieć: THE END :)
Tak, to był piękny bieg. Teraz przyszedł czas na podziękowania, a jest za co dziękować :)

-> BIEGACZE – dziękujemy za przybycie, za zaufanie, za wasze uśmiechy, za wszystkie opinie – dzięki nim wiemy co na kolejnych edycjach biegu.
-> WOLONTARIUSZE – ta impreza w wielkiej części odbyła się dzięki wam! Punkty żywieniowe pracowały perfekcyjnie, żaden biegacz nie pomylił trasy, depozyt działał idealnie, do biura zawodów też nie można było się przyczepić. Parkingi działały również doskonale. Start, meta – wszyscy po prostu „odwalili” kawał porządnej roboty!
Ale oprócz tego wasza energia która udzielała się biegaczom. Dzięki wam Rogoźno udowodniło że jest uśmiechniętym miejscem. Dziękujemy że poświęciliście nam wasze wolne soboty!!!
-> SŁUŻBA PORZĄDKOWA I MEDYCZNA – pełen profesjonalizm od A do Z. Zamknięte drogi, pomoc uczestnikom biegu oraz… uśmiechy na twarzach i kibicowanie biegaczom – to było po prostu super.
-> KIBICE – dzięki wam poczuliśmy wsparcie na trasie, wasze transparenty, okrzyki na mecie były dla nas bardzo ważne. Daliście nam ogromne wsparcie!
-> Gmina Rogoźno – za pomoc w organizacji biegu, za zielone światełko, za obecność podczas całej imprezy. Dzięki wam mogliśmy pobiec u siebie
-> Rogozińskie Centrum Kultury – za organizację biegów dziecięcych i pomoc przy półmaratonie. Biegi dziecięce uważamy za wielki sukces, zwłaszcza że byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni odzewem i ilością zapisanych dzieci
-> LASY PAŃSTWOWE – za umożliwienie pokazania rezerwatu Buczyna nam biegaczom. Warto promować to co najlepsze w naszej gminie a Wy nam to umożliwiliście
-> SPIKER – Rajmund Sobkowiak, dziękujemy za super ciekawe ale zarazem profesjonalne prowadzenie imprezy. Słuchaliśmy Ciebie z pełnym zainteresowaniem :)
-> SZKOŁY – Wszystkim szkołom które zdecydowały się zapisać swoich podopiecznych, dziękujemy koordynatorom za sprawne zapisy, sprawne odbieranie pakietów i za chęć przybycia w sobotę z podopiecznymi i wyśmienitą zabawę
-> SPONSORZY – dziękujemy za wasze wsparcie dzięki któremu impreza mogła stanąć na tak wysokim poziomie. Wiedzcie że dorzucając swoją cegiełkę możecie również czuć się dumni z faktu że jesteście częścią tego biegu
-> CATERING – Pizza Hit, dziękujemy za podany na czas, bardzo dobry makaron. Dzięki wam szybko można było zregenerować się na mecie
-> MASAŻE – DeMonia Gabinet Fizjoterapii i masażu dziękujemy za bardzo profesjonalny masaż który pozwolił odprężyć po ciężkim biegu
-> DYREKTORZY Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej numer 2 – za udostępnienie i przygotowanie budynków na weekend
-> FOTOGRAFOWIE – dziękujemy za pamiątki z biegu. Było was tylu że każdy biegacz ze spokojem znajdzie zdjęcie z własną osobą
-> POMIAR CZASU – Firma Datasport – po prostu pełen profesjonalizm, wyniki na bieżąco, relacja z 10km. Dziękujemy za profesjonalną pomoc w biegu
-> OCHRONA – Agencja Ochrony Osób i Mienia SOWA – za naprawdę profesjonalną ochronę z uśmiechami na twarzy
-> PACEMAKERZY – za idealnie prowadzenie biegaczy :)
Obie grupy dobiegły idealnie na swoje czasy
-> ROZGRZEWKA – za profesjonalną rozgrzewkę która pomogła przygotować się nam do biegu!

Dziękować będziemy jeszcze długo długo długo ale wiedzcie że wasze uśmiechy są dla nas bardzo motywujące i sprawiają że nie żałujemy naszego czasu poświęconego na ten bieg. Udało się zrobić coś fajnego i mamy nadzieję że również uważacie – tak jak my – że bieg wyszedł bardzo dobrze!

DZIĘKUJEMY!!!
UPOWAŻNIENIE DO ODBIORU PAKIETU STARTOWEGO PRZEZ INNĄ OSOBĘ dostępne jest pod linkiem: http://run.rogozno.net/images/1rpp/Upowa%bfnienie%20do%20odbioru%20pakietu%20startowego.pdf

W biurze zawodów pakiety wydawane będą tylko na podstawie dowodu osobistego!! Aby odebrać pakiet za inną osobę należy wydrukować i wypełnić oświadczenie .
Prosimy by do biura przyjść już z przygotowanym i podpisanym oświadczeniem. Bez dowodu osobistego bądź podpisanego oświadczenia pakiet startowy nie zostanie wydany.


Czas pokazać wam waszą nagrodę: MEDAL. Oto wizualizacja medalu który nawiązuję do patrona biegu jakim jest Przemysł II. Na medalu znajdziecie również Orła Piastowskiego – herb Wielkopolskiej linii Piastów z której wywodził się władca silnie związany z Rogoźnem. Ponieważ każdy medal jest pamiątką nie zabraknie tam również daty oraz miejsca rozgrywania zawodów, jest też i dystans gdy komuś się zapomniało. Podoba wam się medal? Jeszcze nic straconego. Nadal mamy wolne miejsca, choć jest ich już coraz mniej. Nie czekajcie i zapiszcie się na 1 Rogoziński Półmaraton Przemysła II:http://run.rogozno.net/zapisy/

Ważną częścią każdego biegu jest pamiątka z niego. I nie chodzi tu o medal czy koszulkę, a o zdjęcie z biegu. Jako że sami biegamy dobrze wiemy ze im lepsze zdjęcie tym bardziej chce się wrócić do danego miejsca. Zwłaszcza że trasa jaką wam proponujemy jest na tyle piękna że trudno wam będzie powstrzymać się by samemu nie zrobić sobie zdjęcia. Ale nie martwcie się. Trzymamy rękę na pulsie, Swój udział w biegu potwierdziło już dwóch rewelacyjnych fotografów sportowych. Mowa o dobrze znanym w Wielkopolsce Tomaszu Szwajkowskim który fotografuje większość biegów w regionie, a jego zdjęcia przewijają się na praktycznie każdym portalu społecznościowym. Tomasz jest też fotografem portalu epoznan.pl Oprócz biegów fotografuje też zmagania drużyn Kozły Poznań czy Lech Poznań. Na trasie fotografował was będzie również Grzegorz Grabowski znany też jako Wasyl. Wierny fan Biegu Rzeźnika, fotografuje również takie imprezy jak Półmaraton Philipsa w Pile, czy Maraton Gdański. Każdy organizator biegu chce mieć Wasyla u siebie. Grzegorz swoje zdjęcia umieszcza w autorskim albumie Pasja Biegania który wydawany jest co 2lata. Znajdują się w nim subiektywnie wybrane fotorelacje z biegów. Znaleść się w tym albumie to zaszczyt. Warto dodać że i Tomasz i Grzegorz sami również biegają. W robieniu zdjęć wspierać ich będą lokalni fotografowie. Także gdy zobaczycie obiektyw uśmiechać się ! Mamy nadzieję że przywieziecie do domu wiele pięknych zdjęć z Rogoźna :)

Z przyjemnością pragniemy ogłosić, że kolejnym uczestnikiem a zarazem twarzą
1 Rogozińskiego Półmaratonu został Tomasz Szymkowiak. Lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Jest to osoba bardzo rozpoznawalna i szczególnie ceniona w środowisku biegaczy, za swoje nietuzinkowe osiągnięcia:

Dziesięciokrotny mistrz Polski: w biegu na 3000 m z przeszkodami
– 2006, 2007, 2008, 2009 oraz 2010, w biegu na 10 000 m – 2010, 2011 i 2013 oraz w biegu przełajowym – 2011 (4 km) i 2012 (12 km). Olimpijczyk z Pekinu oraz uczestnik mistrzostw świata. Zwycięzca super ligi drużynowych mistrzostw Europy w Bergen oraz czwarty w Mistrzostwach Europy.
Wszystkich, serdecznie zapraszamy do podjęcia wyzwania i spróbowania swoich sił w rywalizacji z mistrzem na trasie naszego półmaratonu.

http://tomekszymkowiak.pl/

go hard

1 Rogoziński Półmaraton im. Przemysła II to etap obowiązkowy dla kogoś kto choć trochę lubi biegać. Jeśli przymierzasz się do tego wyzwania, przyjmij zaproszenie do wspólnych treningów z Rogozińskim Klubem Biegacza.
Dystans 21 097m wzbudza w ludziach respekt, zatem kto może zacząć myśleć o półmaratonie?
Każdy. No dobra, prawie każdy kto prowadzi aktywny tryb życia, lubi wyznaczać sobie jakieś cele i ma w sobie pierwiastek szaleństwa (tak twierdzą ci co nie biegają). Wielu myśli, że półmaraton to abstrakcja a tak naprawdę, wbrew pozorom jest to wyzwanie stosunkowo łatwe do zrealizowania, osiągalne niemal dla każdego biegacza. Limit przekroczenia mety to 3 godziny, zatem czasu jest bardzo dużo ale przecież nie chodzi o to żeby się tam doczołgać i paść orłem na ziemię. Chodzi o to żeby czerpać z tego radość i być zadowolonym ze stylu w jakim się tego dokonało. Należy pamiętać, że dla każdego organizmu będzie to zupełnie inny wysiłek i inne poświęcenia w treningach, dlatego kluczem do „biegowego sukcesu” jest uniwersalny zestaw cech który powinien predysponować każdego biegacza: SYSTEMATYCZNOŚĆ, SAMOZAPARCIE, WYTRWAŁOŚĆ i ROZSĄDEK. W pierwszej fazie przygotowań kiedy siła woli jest naprawdę wątła i organizm nie przyzwyczajony do treningów ważne, żeby w siebie nie zwątpić. Potem będzie już z górki. Zjedliśmy na tym zęby.

Co możemy zyskać kończąc półmaraton?
Przede wszystkim wybuch endorfin i ogromne zadowolenie z siebie. Mimo, że w półmaratonie wystartuje wielu biegaczy, będziemy zdani tylko na siebie. Samotność długodystansowca. Poznamy swoje mocne i słabe strony. Zyskamy pewność siebie i doświadczenie które może zaprocentować w kolejnych biegach i wyzwaniach. Start w półmaratonie może być również zaczynkiem do czegoś naprawdę wielkiego, no bo kto nie marzy o tym, żeby choć raz w życiu przebiec maraton? Może warto, na mecie wykrzyczeć głośno „za rok zrobię 42 km ! „To będzie przecież już połowa drogi.

Ile trwają przygotowania i kiedy warto zacząć?
Wraz z Rogozińskim Klubem Biegacza, chcemy wesprzeć was naszym doświadczeniem i zaprosić do wspólnych treningów. Przygotowaliśmy 3 miesięczny plan treningowy, który pozwoli 7 Listopada z eksplozją radości i uśmiechem na twarzy przekroczyć linie mety.
Chcemy zwrócić uwagę na to, że większość biegaczy trenuje zbyt szybko, myśląc, że w ten sposób szybciej zbudują formę. Jest to nierozsądne, efekt takiego zachowania jest zupełnie odwrotny, można nabawić się kontuzji i przeciążyć organizm. Trenujmy z głową, wtedy mamy szansę na większe przyrosty formy.
Plan treningowy kierujemy głównie do debiutantów dlatego przedstawiamy wersje dla tych którzy chcą ukończyć półmaraton nie nastawiając się na konkretny czas. Według tego cyklu planowany wynik na mecie powinien wynieść około 2:15:00 – 2:30:00. Dla osób które zamierzają złamać konkretną barierę czasową przygotujemy indywidualne plany treningowe.

Plan

STARTUJEMY 6 SIERPNIA. ORLIK GODZINA 18:00
WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY