Silesia Marathon Katowice

10711048_773215032719613_2392506959860364130_nI kolejny weekend za nami. Wojtek i Waldek spędzili go w Katowicach. Wczoraj wystartowali w biegu towarzyszącym „Silesia Mini Maraton o Puchar RMF” (4,2km). Wojtek na tym dystansie uzyskał wynik 16:00 i zajął 11 miejsce. Waldek z czasem 21:50 zajął 225 miejsce. W biegu udział wzięło 879 osób. Dla wielu ten bieg był traktowany na zupełnym luzie.
Dziś natomiast wystartowali w biegu głównym czyli Silesia Maraton. Rano na termometrze podobno 2 stopnie, natomiast na biegu dominowało słońce i sprzyjająca temperatura. Jednym słowem pogoda dobra na życiówki. A tą pobił dziś Waldek z czasem 3:39:11. Na 1198 uczestników zajął doskonałe 338 miejsce. Wojtek uplasował się pozycję wyżej z czasem 3:39:08. Skąd ta różnica skoro startowali i finiszowali razem? ;-)
Co do samego maratonu jest on największa masowa impreza sportowa na Śląsku. Trasa biegnie przez 3 miasta – Siemianowice Śląskie, Mysłowice i Katowice. Jak twierdził organizator „Zależało nam na pokazaniu różnorodności z jaką spotykamy się na Śląsku. …” Tak też było, bieg obok nowoczesności, ulicami pełnymi zieleni, obok kopalni a niezapomnianym na pewno będzie fakt przebiegnięcia „Nikiszowca” najstarszej dzielnicy górniczej Katowic. Zapraszamy naszych klubowiczów na kolejna edycje maratonu.
Standardowo zapraszamy do oglądania zdjęć i widzimy się za tydzień na maratonie w Poznaniu :))