Silesia Półmaraton 2015

W zeszłym roku Silesia Maraton w tym Półmaraton. Tak w myślach chciałem pobiec maraton, tylko że … po pierwsze: kolejny z rzędu w perspektywie kolejnego Poznańskiego … szaleństwo. Po drugie: pobiec Maraton Ostrawski zdecydowałem się na rzecz nową w świecie biegów ;-) Międzynarodową Rywalizację Maratońską, zwaną też Silesia Double. W tym roku to: Ostravsky Maraton i Silesia Półmaraton, za rok odwrotnie, półmaraton w Ostrawie a maraton w Katowicach ;-). Stworzono dodatkową rywalizacje na dystansie 63km w 2 największych imprezach biegowych na Śląsku organizując wspólną klasyfikację dla wszystkich kategorii open i wiekowych dwóch biegów z Polski i z Czech. Sumując czas dwóch startów. Ciekawe, pobiegłem oba i z niecierpliwością czekam na te klasyfikacje, w Ostrawie byłem 25 w kategorii wiekowej ;-)
Wracając do Katowickiego Półmaratonu, nie było Nikiszowca (zarezerwowany dla maratończyków), za to część trasy przebiegała zupełnie innymi fragmentami miasta. Trasa bardzo fajna i bardzo wymagająca. Po chwilowym ochłodzeniu miałem nadzieje na dobry wynik. Niestety … w niedzielę słońce grzało niemiłosiernie i już po pierwszym kilometrze odpuściłem, wiedziałem ze z każda chwilą będzie gorzej … było. Zbiegi, podbiegi, gorąco i po wyniku. Dawno się tak nie namęczyłem, niestety, ten bieg uznaję jako porażkę. Warunki naprawdę były ciężkie, karetki ciągle odwoziły zawodników … Myślę że podjąłem rozsądną decyzję by ten półmaraton dobiec nie zważając na wynik. Fakt, że z takim czasem znalazłem się na 313 pozycji wśród 1121 biegaczy którzy zameldowali się na mecie jest sporym zaskoczeniem. Tylko że … nie raz w takich warunkach biegałem, nie raz na „ciężkim” terenie, progres szedł w dobrym kierunku … więc zadowolonym być nie wypada ;-)
Sama organizacja Katowickiej imprezy jak zawsze była na wysokim poziomie. Wszystko perfekcyjnie, za rok postaram się namówić klubowiczów i może pojedziemy tam większą grupą. Warto poznać Śląsk z innej perspektywy.

Wyniki:
Waldemar Grabiński 01:52:36

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz