Trenuj z nami

xxxII edycja Rogozińskiego Półmaratonu im. Przemysła II to etap obowiązkowy dla kogoś kto choć trochę lubi biegać. Bardzo nas cieszy, że tylu z Was namówiliśmy do wspólnych treningów. Jeśli przymierzasz się do tego wyzwania i chcesz zacząć tylko nie masz odwagi, przyjmij zaproszenie do wspólnych treningów z Rogozińskim Klubem Biegacza.
Dystans 21 097 m wzbudza w ludziach respekt, zatem kto może zacząć myśleć o półmaratonie?
Każdy. No dobra, prawie każdy kto prowadzi aktywny tryb życia, lubi wyznaczać sobie jakieś cele i ma w sobie pierwiastek szaleństwa. Wielu myśli, że półmaraton to abstrakcja a tak naprawdę, wbrew pozorom jest to wyzwanie stosunkowo łatwe do zrealizowania, osiągalne niemal dla każdego biegacza. Limit przekroczenia mety to 3 godziny, zatem czasu jest bardzo dużo, ale przecież nie chodzi o to żeby się tam doczołgać i paść orłem na ziemię. Chodzi o to żeby czerpać z tego radość i być zadowolonym ze stylu w jakim się tego dokonało. Należy pamiętać, że dla każdego organizmu będzie to zupełnie inny wysiłek i inne poświęcenia w treningach, dlatego kluczem do „biegowego sukcesu” jest uniwersalny zestaw cech, który powinien predysponować każdego biegacza: SYSTEMATYCZNOŚĆ, SAMOZAPARCIE, WYTRWAŁOŚĆ i ROZSĄDEK. W pierwszej fazie przygotowań kiedy siła woli jest naprawdę wątła i organizm nie jest przyzwyczajony do treningów ważne, żeby w siebie nie zwątpić. Potem będzie już z górki. Coś o tym wiemy…

Co możemy zyskać kończąc półmaraton?
Przede wszystkim wybuch endorfin, satysfakcję  i ogromne zadowolenie z siebie. Mimo, że w półmaratonie wystartuje wielu biegaczy, będziemy zdani tylko na siebie. To taka filmowa samotność długodystansowca. Poznamy swoje mocne i słabe strony. Zyskamy pewność siebie i doświadczenie, które może zaprocentować w kolejnych biegach i wyzwaniach. Start w półmaratonie może być również zaczątkiem do czegoś naprawdę wielkiego, no bo kto nie marzy o tym, żeby choć raz w życiu przebiec maraton? Może warto, na mecie wykrzyczeć głośno „za rok zrobię 42 km !” To będzie przecież już połowa drogi.

Ile trwają przygotowania i kiedy warto zacząć?
Wraz z Rogozińskim Klubem Biegacza, chcemy wesprzeć Was naszym doświadczeniem i zaprosić do wspólnych treningów. Przygotowaliśmy 3 miesięczny plan treningowy, który pozwoli 5 listopada z eksplozją radości i uśmiechem na twarzy przekroczyć linię mety.
Chcemy zwrócić uwagę na to, że większość biegaczy trenuje zbyt pochopnie i na siłę, myśląc, że w ten sposób szybciej zbudują formę. Jest to nierozsądne, efekt takiego zachowania jest zupełnie odwrotny, można nabawić się kontuzji i przeciążyć organizm. Trenujmy z głową, wtedy mamy szansę na większe przyrosty formy.
Plan treningowy kierujemy głównie do debiutantów dlatego przedstawiamy wersję dla tych, którzy chcą ukończyć półmaraton nie nastawiając się na konkretny czas. Według tego cyklu planowany wynik na mecie powinien wynieść około 2:15:00 – 2:30:00. Dla osób, które zamierzają złamać konkretną barierę czasową przygotujemy indywidualne plany treningowe.

Ruszamy 18.08.2016 o godzinie 18:00 pod Orlikiem!!!
W grupie siła.

Zapraszamy !!!

plan