XXVII Bieg Jagiełły – Półmaraton Pobiedziska

Dnia 10.07.2016r. na starcie XXVII Biegu Jagiełły który gości w gronie Grand Prix Wielkopolski stanęli Ilona i Heniu. Oboje dostaliśmy pakiety w prezencie Ilona od koleżanki a Heniu od syna. Wyczerpujący ten prezent ale dostarczył dużej dawki endorfin :). Wcześniej czytaliśmy, że to najtrudniejszy półmaraton w Wielkopolsce, charakteryzuje się przewyższeniami +470m / -470m. Dla biegających w górach to nic ale dla biegaczy „płaskolubnych” każda górka stanowiła wyzwanie a że cała trasa to góra-dół-góra-dół było trudno, podobno zaledwie 3 km to płaski odcinek. Trasa biegła częściowo przez urokliwe pagórkowate tereny Parku Krajobrazowego Promno. 21,097 km podzielono na 2 pętle, pierwszą pętlę udało się nam pokonać w bardziej sprzyjającej pogodzie było ciepło ale bez ostrego słońca ale gdy tylko wyszło zza chmur sytuacja zmieniła się diametralnie. Pokonanie trasy w tempie pierwszej pętli stanowiło nie lada wyzwanie nawet dla najbardziej wprawionych biegaczy co przełożyło się na wyniki. Jednak satysfakcja z pokonania trasy i własnych słabości była wielka. Heniu pokonał tą trudną trasę w dobrym czasie 2:03:42. Zdziwienie Ilony było duże gdy okazało się że czas 1:54:27 okazał się być czasem na miarę podium – 2 miejsce w kategorii i dzisiaj jest dumna, że ukończyła bieg jako 13 kobieta na 51 startujących :) jednak póki co nie pokochała biegów górskich ;). Impreza godna polecenia dla biegaczy szukających odmiany od płaskich tras. Na zakończenie po wręczeniu pucharów wśród uczestników rozlosowane zostały nagrody m.in. samochód osobowy z pełnym bakiem paliwa na weekend od Miasteczka Samochodowego Szpot, niestety kolejny raz nie mieliśmy szczęścia w losowaniu.

wyniki
Ilona Kaźmierczak 01:54:27
Henryk Malinowski 02:03:42

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.