XXVIII Biegu im.Tomasza Hopfera Janowiec Wielkopolski

Janowiec Wielkopolski stał się miejscem zmagań biegaczy w Międzynarodowym XXVIII biegu im.Tomasza Hopfera…Memoriał Janowieckiego biegacza oraz komentatora sportowego ma za sobą bardzo bogata historię… impreza odbywa się nieustannie od 1989roku.
Na zawadach zaliczanych do Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego zawitali także biegacze z Rogozińskiego Klubu Biegacza…Kamil i Łukasz dla których była to pierwsza wizyta w Janowcu. 2 lata wcześniej startowali tu Ilona i Waldek.
Główny bieg na 10km mający start na rynku miasta poprzedziły liczne rywalizacje wśród dzieci w rożnych kategoriach wiekowych…trzeba z całą przyjemnością oddać że mieszkańcy Janowca przywykli do tego rodzaju imprez…mnóstwo ludzi w strefie startu/mety, wspaniały doping, międzynarodowa obsada – to wszystko sprawia, że Bieg Hopfera co roku cieszy się coraz większą popularnością wśród biegaczy..
… Start … całkowicie asfaltowa atestowana trasa PZLA prowadziła od rynku miasta z pętlą po 5km okazała się naprawdę szybka o czym mogą świadczyć wyniki naszych biegaczy…Łukasz z czasem 00:45:43 uplasował się na 164 miejscu zaś Kamil dla którego był to debiut w barwach RKB… zajął 129 lokatę z rekordem życiowym 00:43:38. Zawody zdominowali biegacze z Ukrainy którzy obsadzili całe podium.
Podsumowując warto dodać Janowiec w kalendarzu obowiązkowych imprez na rok 2017. (autor: Kamil W.)

wyniki
Kamil Walensiak 00:43:38 PB
Łukasz Dudkowiak 00:45:43

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz