ZaBIEGAJ o FUNdusze

14424224_1188467001227945_427031374_oW dniu 24 września 2016 w Poznaniu na Malcie odbyła się pierwsza edycja biegu organizowanego przez Urząd Marszałkowski pt. „ZaBIEGAJ o FUNdusze”. Głównym celem imprezy było pozyskanie wiedzy na temat otrzymywania dotacji unijnych. Ciekawy sposób na zdobycie informacji i wzięcie udziału w rywalizacji sportowej zaowocował pojawieniem się na starcie około grupy 800 biegaczy. Nasi klubowicze również postanowili się tam pokazać.
Do wyboru były dwa dystanse. Krótszy czyli 5,4km (jedno okrążenie maltańskiego jeziora) lub 10,8km (dwa okrążenia). Daniel i Monika wybrali pierwszą trasę. Asia zdecydowała się pobiec dłuższą. Warto wspomnieć, że dla Daniela miał to być debiut. Miał, bo tego dnia na Malcie dwie godziny wcześniej odbywał się jeszcze jeden bieg i pod wpływem chwili w nim też Daniel wystartował. ZaBIEGAJ o FUNdusze było, więc dla niego drugim startem w tym dniu. Niestety już z kontuzją, której nabawił się na pierwszym starcie. Ze względu na to w tym biegu poszło mu już nieco słabiej w porównaniu do wyniku uzyskanego poprzednio.
Asia pobiegła zgodnie z planem, mimo to z wyniku była troszeczkę niezadowolona, bo chciała zmieścić się w godzinie, ale przecież niewiele brakowało. Monika natomiast zaskoczyła samą siebie i pobiegła lepiej niż tego oczekiwała dzięki czemu zdobyła trzecie miejsce w swojej kategorii życiowej wygrywając puchar i nagrodę rzeczową w postaci głośnika bluethooth.
Impreza świetnie zorganizowana dlatego chętnie wrócimy tam za rok by poprawić nasze wyniki.

Dystans 5,4km
Daniel Biniek: 33m35s
Monika Just: 30m13s

Dystans 10,8km
Joanna Witkowska: 1h2m32s

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz